Projekt STRAŻACY DLA „NIEPODLEGŁEJ”


W dniu  18.08.2018 r. Ochotnicza Straż Pożarna w Woźnikach zorganizowała uroczystość pn. „Świętowanie Niepodległości w Woźnikach, ze strażakami” zorganizowanej w ramach realizacji Programu „Mikrogranty na realizację inicjatyw lokalnych. Gmina Lgota Wielka 2018” -  projekt STRAŻACY DLA „NIEPODLEGŁEJ”.

Program realizowany jest wspólnie przez Centrum Promocji i Rozwoju Inicjatyw Obywatelskich OPUS i Gminę Lgota Wielka.

Uroczystość została zorganizowana w związku z obchodami 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości. W programie uroczystości miał miejsce koncert Orkiestry Dętej „Suchcice i Okolice” pt. „Niepodległa Polska” oraz panel dyskusyjny nt Niepodległości z najstarszymi mieszkańcami Woźnik. Ponadto podczas uroczystości strażacy zorganizowali pokaz sprzętu pożarniczego. W uroczystości uczestniczyło około 150 osób (różne grupy wiekowe). Dla wszystkich uczestników został rozdany poczęstunek: słodkości przygotowane przez mieszkanki Woźnik (z akcentem narodowym), zupa (zalewajka) oraz dania z grilla.

Realizacja Projektu wzmocniła poczucie wspólnoty w oparciu o wartości wpisane w polską tradycję narodową oraz zwiększyła świadomość na temat wydarzeń związanych z odzyskaniem i odbudową Państwa Polskiego.
Rejestr zmian
Opublikował w BIP Michał Waloch 2018-08-23 09:25:04
Wytworzył
Ostatnia aktualizacja Michał Waloch 2018-10-10 13:44:54
 
 
rejestr zmian Liczba odwiedzin: 1125